Hızlı Kurye'nin Özellikleri Nelerdir? - Bizim Online Kurye

Hızlı Kurye’nin Özellikleri Nelerdir?

Kurye İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir ?
10 Eylül 2017

Hızlı Kurye’nin Özellikleri Nelerdir?

Hızlı Kurye Ne Demektir?

 

Kurye hizmetleri eskiden çok fazla gelişme gösteren bir sektör değildi. Ancak teknolojinin gelişmesi ile taşımacılık sektörü de gelişme göstererek özellikle kurye hizmetleri eskiye oranla çok fazla gelişmiştir. Özellikle şirketler genellikle kurye hizmetlerine ihtiyaç duyarlar. Şirketler içinde birçok iş yürütülmesi ve bazen aksaklıkların yaşanması ile düzgün bir şekilde çalışan şirketlerin işlerinde aksamalar yaşanmaktadır. Bu durumlarda firmanın posta işlerini yapacak personel bulamaması veya trafik gibi nedenlerden dolayı gönderilerin zamanında teslim edilmemesi durumu ile karşılaşılabilmektedir. Hızlı kurye bu anlamda devreye girmektedir. Bu gibi durumlarda acil olarak yetişmesi gereken gönderilerin teslimi amacı ile düzenli olarak personel çalıştırmak yerine, bir kurye şirketi ile anlaşmak daha mantıklı bir karar olmaktadır.

 

Şirketler arası çok önemli olan evrakların veya resmi kurumlara acil olarak gitmesi gereken evrakların, bu konuda deneyimi olmayan personellere verilmesi, şirketin aksilikler yaşamasına sebep olabilmektedir. Kurye şirketleri tarafından verilen acil kurye hizmeti ile herhangi bir aksaklık veya gecikme yaşanmadan gönderileriniz teslim edilmektedir. Bu hizmet ile önem arz eden evrakların veya başka herhangi bir gönderinin hızlı bir şekilde yerine ulaşması sağlanır. Acil kurye hizmetine ekspres kurye de denilmektedir. Normal kuryeden farklı olarak ödenen ücret daha yüksektir ancak gönderilerin zamanından önce yerine ulaşması verilen ücretin önemini azaltmaktadır.

 

HIZLI KURYE’NİN ÖZELLİKLERİ

 

           Hızlı kurye ile her türlü gönderi istenilen yere istenilen zamanda ulaşmaktadır. Hızlı kurye hizmeti moto kuryeciler tarafından sağlanmaktadır. Kargo şirketleri dağıtım hizmetlerini yaya olarak, araba veya motor ile sağlamaktadır. Ancak özellikle büyük şehirler olmak üzere, genel olarak bütün illerde yaşanan trafik, araba ve yaya olarak taşınan kuryelerin zamanında yerine ulaşmasını engellemektedir. Ancak acil kurye kapsamında hizmet veren motorlu kuryeler, trafik sorunundan etkilenmeden her türlü kuryeyi zamanında yerine iletmektedir.

 

Hızlı kuryelerin normal kuryelerden farkı ilk olarak gönderiyi yerine ulaştırma hızıdır. Bunun dışında hızlı kuryelerin ücreti normal kuryelerin ortalama iki katı kadardır. Ayrıca normal kuryeler sadece mesai saatleri içerisinde gündüz hizmet verirken, hızlı kuryeler aranan her saatte gelerek kuryeyi teslim alır ve alınan yer ile gönderilecek yer arasındaki mesafeye göre fiyatı hesaplayarak gönderiyi anında teslim eder.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir