Hızlı Moto Kurye Nasıl Hizmet Verir ? - Bizim Online Kurye

Hızlı Moto Kurye Nasıl Hizmet Verir ?

Geciken Evraklar Hızlı Kurye İle Nasıl Gönderilir?
6 Eylül 2017
Hızlı Motor Kurye
8 Eylül 2017

Hızlı Moto Kurye Nasıl Hizmet Verir ?

Motorlu kuryelerin genel olarak hedefleri bir adresten başka bir adrese nokta teslimatı işlemini gerçekleştirmektir. Her meslekte olduğu gibi hızlı motor kurye sektöründe de bir takım kriterler yer almaktadır. Her ne kadar kurye kelimesi taşıma anlamını ifade etse bile kuryeler her zaman daha fazlasını yapmak zorundadırlar. Çünkü trafiğin akışı ve hava şartları kuryeleri olumsuz yönde etkilemekte ve siparişin teslimat süresine göre teslim edileceği için bazen daha fazla çalışma disiplini gerekmektedir. Taşıdıkları gönderiler bazen çok değerli bir evrak bazen ise küçük bir hediye olabilmektedir. Bununla birlikte bazen evde unutulmuş bir eşya, ilaç bazen ise gazeteye yetişecek bir haber olabilmektedir. Bu sektörde express kurye hizmeti veren kişilerin saksı çiçek taşıdıkları bile tespit edilmiştir. Motorlu kuryeler taşıdıkları her gönderiye maksimum önem göstermektedirler.

 

Motor Kurye Olabilmek İçin Ne Yapmak Lazım?

 

Moto kurye sektöründe hizmet verebilmeniz için öncelikle gerekli belgelere sahip olmanız lazımdır. Bu belgeler kullanacağınız araç için ehliyet belgesidir. Aynı zamanda sektör ile ilgili bir bilgi ve tecrübeye sahip değilseniz hızlı motor kurye hizmetini vermeniz sizler için çok zor bir durum olacaktır. Çünkü çoğu zaman gıda sektöründe hizmet sağlayan express kurye adres bilgisine sahip olmalıdır. Hizmet verdiği bölgeyi tam anlamıyla bilen ve bu doğrultuda dağıtacağı siparişleri verilen teslimat saatlerine göre yerine ulaştırmalıdır. Moto kurye mesleği dışarıdan bakıldığı zaman çok kolay gibi gözükmektedir. Ancak bu durum tam tersidir. Moto kurye sektörü kışın hava şartları gereği çok zor bir meslektir. Kışın kar yağışı haricinde sürekli olarak hizmet verilen bu sektörde yağmurda durmak yoktur. Yağmur yağsa bile hizmete devam edilmesi gerekmektedir. Çünkü bazen ilaç dağıtımı yapan kuryelerin eczanelere ilaç yetiştirmeleri gerekmektedir. Durum böyle olunca hava şartlarının bile önüne geçemediği bu meslek oldukça zordur. Sizlerde bu sektöre giriş yapmak istiyorsanız öncelikle detaylı araştırma yapmalı ve istenilen belgelere sahip olmalısınız.

 

Motor Kurye Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Motorlu taşıtlarla hizmet verilen bu sektörde dikkat edilmesi gereken en önemli konu trafiktir. Çünkü trafikte motorlu taşıtları hiçe sayan birçok araç bulunmaktadır. Bu sebeple moto kurye sektörüne giriş yaptığınız zaman trafikte akışına göre hareket etmeli ve sabırlı olmanız önerilmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir