Hızlı Motor Kurye - Bizim Online Kurye

Hızlı Motor Kurye

Hızlı Moto Kurye Nasıl Hizmet Verir ?
7 Eylül 2017
Kurye İle Çalışmanın Avantajları Nelerdir ?
10 Eylül 2017

Hızlı Motor Kurye

Kargo şirketlerinin daha hızlı versiyonu olarak kurye şirketleri faaliyet göstermeye başlamıştır. Acil ve zamanlı olması gerek posta ve paket gönderileri için kurye hizmetleri gelişim göstermiştir. Günümüzde sağlık, sanayi, tarım, tekstil, kimya, elektronik gibi hemen her sektörde hatta devlet ve askeri alan posta hizmetlerinde de kurye kullanılmaya başlanmıştır. Kurye firmalarının sunduğu en önemli özellik; kişiye özel gönderi yapılabilmesi ve elden kişiye teslim edilmesidir. Onay bilgisi ile kuryeye zimmetlenerek iletilen gönderiler, en kısa sürede ve istenilen zamanda ulaştırılmaktadır. Sağlık sektörüne de hizmet sunan kurye şirketleri, acil ilaç dağıtım özelliği ile servis yapmaktadır. Moto kurye, express kurye, arabalı kurye, kiralık kurye, uçaklı kargo seçenekleri olan kurye firmalarının kısa bir süre sonra drone’lar ile hızlı dağıtım sektörüne dahil olacaklarından bahsedilmektedir.

 

 Motor Kurye Fiyat Hesaplaması

 

           Express kurye fiyatları her kurye şirketinin belirlediği liste fiyatı üzerinden değerlendirilmektedir. Genellikle büyükşehirlerde mahalle ve semtlere göre değil, bölge olarak gönderi yapılmaktadır. Motor kurye fiyatları belirlenirken; gönderi zaman ve saati, gündüz veya akşam tarifesi olup olmadığı fiyatı etkileyen unsurlardandır. Posta zarfları, dosya gönderiler, paket ve koliler gibi gönderi içeriğine göre boyut, ebat, miktar ve gönderi adresleri motor kurye fiyatları belirlenirken hesaplanmaktadır. Adresten imza ile teslim alan kurye, adrese ve direkt gönderi yapılan kişiye imza ile teslim etmektedir. Teslimat yapıldıktan sonra gönderiyi yapan müşterinin cep telefonuna bilgi mesajı gönderilmektedir. Araçlı kurye sistemlerinde genellikle şehir dışı gönderiler ve geleneksel toplu gönderiler dağıtılmaktadır. Düğün davetiyeler, reklam ve şirket bültenleri gibi çok miktardaki gönderiler arabalı kurye servisi ile express kurye fiyatları kriterlerine göre hesaplanmaktadır.

 

 Kiralık Kurye Servisi

 

Kurum ve kurumsal şirketlerin bültenleri, büyük kuruluşların düzenli gönderileri, reklam ve tanıtım firmalarının sürekli ve rutin gönderileri için servis edilen bir kurye sistemidir. Kurye kiralama servisinde, belirlenen süreye göre kurye kiralanır ve kurumsal yapının düzenli ve sıklıkla gönderdiği posta, evrak, belge, paket gibi gönderileri kurye personeline herhangi farklı bir ücret daha ödenmeden dağıtım yapılır.

 

 Uçaklı Kargo Gönderimi

 

Genellikle yurt dışı posta gönderilerinde uçaklı kargo yöntemi kullanılmaktadır. Acil gönderilmesi gereken bazı yurt içi fakat şehir dışı posta ve paket gönderilerinde de uçaklı kurye sistemi ile hizmet verilmektedir. Kurye şirketlerinin oluşumları, yapıları ve sundukları özelliklere göre farklılıklar gösterse de genellikle kuryeye teslim edilen posta ve paket, direkt alıcıya elden teslim metoduyla gönderilmektedir. Fiyatları mesafe ve gönderilere göre farklılık göstermektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir